abramshlimazl

Андрій Богдан здійснював тиск на суддю Конституційного суду

Керівник Офісу президента Володимира Зеленського Андрій Богдан здійснював тиск на суддю Конституційного суду, щоб той виніс рішення на користь екс-президента Віктора Януковича.

У матеріалі Kyiv Post Богдана називають фігурантом кримінальної справи про узурпацію влади Януковичем. Відзначається, що після Євромайдану колишній суддя Конституційного суду Петро Стецюк дав свідчення про те, що в 2010 році Андрій Богдан чинив на нього тиск, щоб змусити винести рішення на користь Януковича.

Тиск, ймовірно, стосувався рішення, яким Конституційний суд дозволив індивідуальне членство депутатів у коаліції фракцій, внаслідок чого Янукович взяв під контроль парламент. Сам Богдан називає такі свідчення «брехнею». Коли Конституційний суд виніс рішення, Андрій Богдан був уповноваженим з антикорупційної політики в уряді Миколи Азарова. Цю посаду він обіймав у 2010-2014 роках. За судову систему в адміністрації Януковича тоді відповідав Андрій Портнов, якого Богдан називає своїм давнім другом.

Нагадаємо, 21 травня президент Володимир Зеленський призначив главою Адміністрації президента свого радника з юридичних питань Андрія Богдана. Він також є юристом олігарха Ігоря Коломойського.

За даними розслідувань журналістів програми «Схеми», з 2014 року Богдан мінімум тричі літав до Росії. Журналісти також нагадали, що він двічі працював в уряді Януковича і за законом «Про очищення влади», не має права обіймати посад на державній службі до 2024 року. «Схеми» також повідомили, що Богдан «таємно відвідував Конституційний суд», де, імовірно, розмовляв з головою суду про люстрацію.

Заступник глави Адміністрації президента Руслан Рябошапка заявив, що призначення Андрія Богдана головою АП не суперечить закону про люстрацію, бо це не орган державної влади. Тим не менш, Закон «Про очищення влади» чітко вказує у переліку посад, щодо яких здійснюються заходи з очищення влади, Главу Адміністрації Президента України. (ст.2 п. 5.)

Андрій Богдан подав до Шевченківського районного суду Києва позов до трьох журналістів програми «Схеми» і Національної суспільної телерадіокомпанії України.


Error

Anonymous comments are disabled in this journal

default userpic

Your reply will be screened

Your IP address will be recorded