abramshlimazl

ГЕЙРОПА НАМ НЕ ПОТРІБНА.

посол України в Австрії Олександр Щерба.
"Давайте чесно: ситуація з ПАРЄ показала, що ми любимо Європу, якої насправді вже нема. І коли ми кажемо, що хочемо інтегруватися в ЄС, то маємо на увазі, що хочемо інтегруватися в ЄС кінця 1990-х та початку 2000-х, коли ідея інтеграції нових членів зі Сходу Європи захопила уми. Себто в ЄС, якого теж уже нема", - зазначив дипломат.

ЧОРНОЖОПЫЕ ЖЫДЫ УНИЧТОЖАЮТ ХРИСТИАНСКУЮ ЕВРОПУ
ЧОРНОЖОПЫЕ ЖЫДЫ УНИЧТОЖАЮТ ХРИСТИАНСКУЮ ЕВРОПУ

"Вона (Європа - ред.) хоче мати ці добрі ідеї для себе, а світ нехай вирішує як собі хоче. І так, для багатьох із цих європейців українська свобода майже така ж марудна проблема, як і для Росії. Бо кордон «добрих ідей» завершується для них на Польщі. Ми стоїмо як проблема між світом свободи та світом несвободи, які хочуть знову дружити, потискати одне одному руки й головне – торгувати, отримувати вигоду", - заявив Щерба.
З іншого боку, він наголосив, що європейська ідея – це ідея свободи та поваги до людини як фундаментальної цінності. "За цю ідею тисячі українців заплатили кров'ю – і ми від неї не відступимося, що б там не вирішували у ПАРЄ", - підкреслив посол.

ДиплоМат переконаний, що тепер Україна має стати державою, заснованою на цих цінностях.
"Європейська інтеграція – це не інтеграція в добробут. Це інтеграція в цінності, на яких виростає добробут. Себто – у верховенство права, свободу слова, відповідальність держави перед громадянином і громадянина перед державою, толерантність, повагу до інших народів та націй", - заявив він.

На переконання посла, багато з європейців не вірять в Україну, не бачать в українцях "своїх".
"Ніхто не має права їм в цьому дорікати. По-перше, за ці майже три десятиріччя незалежності ми самі зробили багато, аби зіпсувати свою репутацію. По-друге, ми часто самі собі не віримо і самі в себе не віримо. А по-третє, ми й справді трошки інша Європа. В Польщі, Чехії, Естонії свобода проросла на підготовленому сторіччями ґрунті. У нас вона пробилася крізь асфальт. 

І це насправді, як на мене, найбільший аргумент для європейців, аби триматися за нас. Як каже професор Тімоті Снайдер, "Україна потрібна Європі, тільки Європа цього ще як слід не зрозуміла", - зазначив він.

Error

Anonymous comments are disabled in this journal

default userpic

Your reply will be screened

Your IP address will be recorded