abramshlimazl

вибори 2019.Україна

Партії, ж які презентують себе “новими” та наголошують на своїх “нових обличчях”, схоже понабирали до списків випадкових осіб без жодного політико-правового досвіду, які в парламенті не матимуть уявлення з якого боку відкривати законопроект. В цьому зрештою, немає нічого дивного, позаяк, наприклад, партії “Слуга народу” та “Голос” ще кілька місяців тому не очікували, що наберуть стільки відсотків голосів, тож ці структури будувалися поспіхом, а людей в регіонах доводилося брати майже по оголошенню. Зокрема в партії “Слуга народу” зазначили, що на партійний сайт надійшло понад 3,5 тисячі заявок кандидатів у депутати. То ж не дивно, що в списках цих політичних сил трапляються і відверто одіозні постаті.

Наприклад, «Партія «Голос», яка претендує на статус ” чистої і незаплямованої”,  навіть виключила зі списку двох кандидатів, після того як журналісти руху «ЧЕСНО» вказали на їх причетність до партії «Український вибір», а інший кандидат взагалі висувався у списках «Опозиційного блоку» у 2014 році. 

Проте навіть після громадських звернень у списку “Голосу” не бракує осіб з оточення Порошенка, Філатова та перебіжчиків з “Самопомочі”. Навіть якщо сам Славко Вакарчук щиро любить ліберально-демократичні цінності, його творча інфантильність та невміння розбиратися в людях зроблять цей партійний проект зручним каналом для проникнення в парламент політичних ділків. Якщо до списку цієї партії ще на етапі формування проникли одіозні фігури, то що буде з партією, коли такі представники стануть нардепами?  А тоді  ексмузикант, будучи главою фракції, вже не зможе їх контролювати нічим, окрім докірливих слів та сумних пісень.

Ще більше питань викликає список “Слуги народу”, який значною мірою сформований з товаришів чинного президента по гумористичних шоу та з менеджерів медіа-імперії олігарха Коломойського – тобто за визначенням контрольованих людей. Також дивує велика кількість спортсменів-легкоатлетів, чемпіонів з вільної боротьби, фехтувальників, організаторів публічних шоу та весіль, які невідомо чому йдуть до законодавчого органу. Попри “чесний” імідж новоутвореної партії, журналісти вже викрили у списку Зеленського не надто доброчесних кандидатів, як наприклад Ірина Панченко – 73 номер списку, світська левиця і донька впливового бізнесмена із Кропивницького. Правда, після публічного ажіотажу, в партії “з’ясували” що Панченко не відповідає критеріям партії, але після виборів виправдовуватися за “неуважність” буде пізно і недоречно.

Вразливим місцем списку президентської партії стала й значна кількість осіб, пов’язаних з ексрегіоналами: працівники телеканалу NewsOne, партнери партії “Наші” Мураєва, чи відверто проросійські особи, такі як журналіст Дубінський, який назвав вітання “Слава Україні” нацистським, і зараз балотується по 94 мажоритарному виборчому округу  на Київщині.

Порівнюючи перші п’ятірки політичних партій, очевидно, що більшість із так званих проукраїнських політичних сил, не те що не здатні, а навіть і не налаштовані протистояти реваншу ексрегіоналів з «Опозиційного блоку – За життя», які сформували потужне об’єднання з сильних спікерів та впливових бізнесменів на чолі з Медведчуком і Рабіновичем і можуть мати у парламенті впливову фракцію.

Майбутні вибори стануть випробуванням для країни, адже визначатимуть вектор розвитку держави на наступні п’ять років. За цей період наша держава може або зміцнитися і дати відсіч агресору, або деградувати і навіть розвалитися під руйнівним впливом війни, сепаратизму та корупції. Тож у такий поворотний для нації момент лише патріоти можуть стати єдиною противагою антиукраїнським елементам та реваншистам у законодавчому органі держави. На фоні інших політичних сил, які підбирали кандидатів до партійних списків орієнтуючись не стільки на боротьбу, скільки на ведення бізнесу в умовах економіки країни третього світу, найбільш спрямованими на відстоювання національних інтересів країни виглядає список “Свободи”.

Українські націоналісти сформували на базі ВО “Свобода” потужну і професійну команду досвідчених, вмотивованих людей, які пройшли Майдан і АТО. Перша п’ятірка об’єднаних націоналістів, яка складається з лідера «Свободи» Олега Тягнибока, лідера Національного корпусу Андрія Білецького, командира Української Добровольчої Армії Дмитра Яроша, лідера Правого сектору Андрія Тарасенка, ексвіцеспікера ВРУ Руслана Кошулинського, може стати якраз тим українським ядром, яке зможе як протистояти загрозам країни, так і стимулюватиме “демократів” не піддаватися паніці та капітулянтським настроям. Без націоналістів український парламент в умовах війни нагадуватиме табір капітулянтів.

Валерій Майданюк, політолог

Error

Anonymous comments are disabled in this journal

default userpic

Your reply will be screened

Your IP address will be recorded