abramshlimazl

чому Захід швидко визнав перемогу ЗЕдебілів ?

Привітання від лідерів західних держав пішли вже за дві години після закриття дільниць, коли ЦВК порахувала менше 2% голосів! 

На межі 5% Зеленському зателефонували президенти Польщі та Франції, а опівночі був шокований вже навіть штаб переможця – до них особисто подзвонив президент США Дональд Трамп.

Але масштаб привітань, які захлеснули Зе-штаб, здивував, здається, навіть їх самих.

"Греблю прорвала" заява посольства США в Україні. "Вітаємо новообраного президента Володимира Зеленського... Сподіваємось на продовження міцного партнерства між Україною та США з новообраним президентом Зеленським", – написали в дипмісії, подякувавши Порошенку за п'ять років роботи на посаді.

 перед появою твітів посольства США відбулася перша телефонна розмова із закордонним лідером – до Зеленського подзвонив польський президент Анджей Дуда. "Я впевнений, що цей вибір підтвердить стійкість України на шляху до євроатлантичної спільноти", – заявив Дуда.

Далі був дзвінок президента Франції Еммануеля Макрона (до слова, єдиний, про який повідомила Зе-команда!), письмові привітання Дональда Туска, Єнса Столтенберга, Джастіна Трюдо, британського МЗС, вірменського лідера Пашиняна тощо...

"Макрон визнав Зеленського, Трамп теж, Пашинян затвітив привітання українською, президент Дуда запросив Зеленського до Польщі. А де федеральний уряд Німеччини? Чи я щось пропустила?" – поставила риторичне запитання Аліс Бота, редакторка видання Zeit, яка пише про Україну.

Звісно, вона не пропустила. Німецький уряд виявився консервативним, і це не дивно. Зрештою, Ангела Меркель не приховувала своїх теплих почуттів до Петра Порошенка, який став першим українським президентом, що спромігся побудувати довірливі відносини із канцлером Німеччини (хоча посла Райхеля вночі все ж бачили у Зе-штабі). Та жодних сумнівів, що і Берлін ближчим часом, не чекаючи на рішення ЦВК, визнає переможця.

Близько опівночі – тобто лише за чотири години після закриття дільниць – до переможця зателефонував особисто президент США Дональд Трамп.

Його привітання у той час, коли не було пораховано і 10% голосів, означав не лише повне, остаточне визнання міжнародної легітимності перемоги Зеленського. Дзвінок господаря Білого дому означав також легітимізацію нового президента як партнера для західних лідерів. І, що найголовніше – він став наочним підтвердженням заяв багатьох європейських та американських політиків та експертів про те, що підтримка України Заходом має і буде збережена попри зміну імені президента.

Error

Anonymous comments are disabled in this journal

default userpic

Your reply will be screened

Your IP address will be recorded