abramshlimazl

еврейская мафия- один эпизод на 1,4 млрд гривен

«Це передвиборчі технології штабу мого опонента і його патрона, пана Коломойського», – заявив президент Порошенко в ефірі програми Свобода словау відповідь на питання головного редактора Київського бюро Радіо Свобода Інни Кузнецової.

Крім того, Порошенко наголосив, що ніколи не розмовляв з Дмитром Крючковим та не ідентифікує його по обличчю: «Менш ніж за тиждень до виборів повертається пан Крючков, якого я ніколи не бачив, ніколи не чув і не знаю».

Водночас Порошенко заявив, що його соратник і бізнес-партнер Ігор Кононенко, якому Дмитро Крючков на записах телефонних розмов звітує про енергетичну аферу, має після виборів піти до правоохоронців. І якщо винний – понести відповідальність.

Раніше Петро Порошенко вже заявляв, що нічого не знав про жодні корупційні схеми, так і не надаючи оцінку опублікованим «Схемами» фактам щодо причетності Ігоря Кононенка до однієї з наймасштабніших афер в енергетиці за останні роки.

«Схеми» неодноразово просили президента Порошенка дати оцінку причетності його соратника Кононенка до діяльності компанії ПАТ «Енергомережа» та її очільника Дмитра Крючкова, нині розшукуваного НАБУ за виведення сотнів мільйонів гривень із «Запоріжжяобленерго». 15 квітня його екстрадували з Німеччини до України.

Ще до публікації матеріалу журналісти направили запит до його Адміністрації – але й досі не отримали звідти відповіді. Крім того, знімальна група «Схем» намагалася двічі отримати коментар Петра Порошенка. У день першого туру виборів президент спочатку пообіцяв відповісти на це запитання після того, як проголосує у Будинку офіцерів в Києві, але згодом проігнорував прохання журналіста про коментар.

Раніше «Схеми» розповіли про організацію однієї з наймасштабніших афер у сфері енергетики останніх років, яка обговорюється на записах телефонних розмов бізнесмена Дмитра Крючкова та які отримала редакція «Схем». Події охоплюють період весни-літа 2015 року, коли остаточно формується вертикаль влади після революційних подій, а різні напрямки закріплюються за конкретними кураторами та виконавцями.

Для верифікації телефонних розмов «Схеми» передали зразки американським спеціалістам із Національного центру медіа-експертиз – освітньо-наукового центру Університету Колорадо в Денвері (США), створеного за підтримки Міністерства юстиції Сполучених Штатів Америки. Експертиза всіх надісланих голосів дала позитивний результат. Отримані високі показники вірогідності подібності голосів за шкалою, передбаченою цією методологією.

Журналісти проаналізували телефоні розмови, співставивши з відкритими даними, документами та реальними подіями, які стосуються періоду весни-літа 2015 року. Під час спілкування фігуранти, серед яких нині розшукуваний екс-голова правління ПрАТ «ХК «Енергомережа» Дмитро Крючков, бізнес-партнер Петра Порошенка Ігор Кононенко, бізнесмени брати Суркіси та народний депутат від «Народного фронту» Ігор Котвіцький – обговорюють у тому числі незаконні способи отримання та збереження контролю над обласними енергопостачальними компаніями «Запоріжжяобленерго», «Черкасиобленерго» та «Харківобленерго», контрольні пакети акцій в яких належать державі в особі Фонду державного майна України. Також багато розмов стосуються розподілу між учасниками схеми значних сум готівкою.

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) проводить досудове розслідування кримінальних правопорушень, з яких вбачається, що Дмитро Крючков та інші особи заподіяли збитків державним обленерго на загальну суму понад 1,4 мільярда гривень.

Error

Anonymous comments are disabled in this journal

default userpic

Your reply will be screened

Your IP address will be recorded