abramshlimazl

Україна надала статус біженця наркобарону

У липні 2018 року Юрченка затримали в Чернігові, після чого білоруські правоохоронці надіслали в Україну запит на видачу свого громадянина, щоб він постав перед правосуддям на батьківщині. У Білорусі його підозрюють в організації міжнародного наркотрафіку важких наркотиків, через що у 2014 році Генеральний секретаріат Інтерполу вніс його до переліку розшукуваних осіб.

Утім екстрадиція Юрченка до Білорусі була заблокована. Як виявилося, ще в 2017-му він отримав від Державної міграційної служби України статус біженця, який це унеможливлює.

Працівники міграційної служби, ухвалюючи рішення чи надавати статус біженця, мають здійснити перевірку щодо особи шляхом направлення запитів про неї у різні органи. Але з СБУ надійшла відповідь, що Юрченко у розшуку не перебуває, принаймні так ДМС потім заявлятиме в судах.

За півроку, у квітні 2018-го в ДМСУ почали виправляти помилку - і позбавили білоруса статусу біженця, з формулюванням що його "діяльність може становити загрозу національній безпеці, громадському порядку та здоров’ю населення".

Юрченко оскаржив це рішення у суді. У грудні минулого року Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним та скасував рішення Державної міграційної служби України про позбавлення статусу біженця Володимира Юрченка.!!!

ДМСУ подала апеляційну скаргу на це рішення, яке наразі слухається у Шостому апеляційному суді Києва. 19 березня розпочалося засідання у цій справі. Суд оголосив перерву, наступне засідання було призначено на 26 березня.

Представники Державної міграційної служби та СБУ в суді не змогли пояснити, як Юрченко отримав статус біженця – попри його перебування у міжнародному розшуку.

"Я думаю, що треба вам з офіційним запитом звернутися, аби ми відпрацювали і правильно дали відповідь, тому що я маю тільки ті матеріали, які я маю" , – пояснив представник СБУ Андрій Дорошенко.

Сам Юрченко поки знаходиться під екстрадиційним арештом і участі в засіданнях участі не бере.

"Ми вважаємо, що Юрченка безпідставно позбавили статусу біженця, а наявність інформації в базі Інтерполу, як підтвердили судові представники, воно не є підставою для позбавлення статусу", - каже адвокатка білоруса Наталія Гуйван.

Ані Державна міграційна служба, ані СБУ, ані робочий апарат Українського бюро Інтерполу на запит журналістів прояснити ситуацію не відповіли.

Error

Anonymous comments are disabled in this journal

default userpic

Your reply will be screened

Your IP address will be recorded