abramshlimazl

Україна. чорний вівторок 1995 року.

"Чорний вівторок" став першою "ластівкою", своєрідною репетицією кривавих розправ 2001, 2013, 2014 років, які донині не розслідувані, а винні не покарані...

"Початок "кучми" в Україні. 

Площа Богдана Хмельницького перед Софіївським собором у Києві. «Лицарі » київського ОМОНу ґумовими палицями б’ють старших людей, священиків, що моляться. Ногами ламають ребра, кованими черевиками б’ють в обличчя лежачих юнаків з пов’язками Української національної самооборони... 

Мордовороти у броні та камуфляжі, які ламали ребра старшим людям, вчинили тяжкі тілесні пошкодження унсовцям (один хлопець помер), порвали національний прапор України, не були покарані. Полковник Куліков, який очолював побиття на похороні Патріарха, не обмовився, від кого отримав наказ. був відзначений: отримав звання генерала і навіть балотувався до Верховної Ради. 

Локальна картина звірячого побиття громадян на похороні українського патріарха підтверджує, що фашистські вияви в силових структурах, включно з армією, мали яскраво виявлений антинаціональний характер.

Багатьох людей доправили до Шевченківського райвідділку міліції. А о 22 годині кордон міліції довкола могили Патріарха був знятий, і люди змогли її впорядкувати та помолитися.

Деякі моменти цього дня можна побачити у відеофільмі "Чорний вівторок: Похорон Патріарха Володимира".

Під час президентських перегонів 1999 року, коли основними конкурентами вважалися Леонід Кучма, Євген Марчук і Петро Симоненко, дещо були привідкриті таємниці "Чорного вівторка": "Редакція газети “День” звернулася до кількох осіб, так чи інакше причетних до поховання, з проханням дати свою відповідь на запитання “Хто винен?”.

Патріарх УПЦ Київського Патріархату Філарет (тоді заступник Патріарха, митрополит): Досі, хоча минуло вже стільки часу, на це запитання не може відповісти ніхто – одні не знають, інші бояться. Я, однак, переконаний, що це дійсно була завчасно підготована провокація, метою якої було покінчити із молодим Київським Патріархатом. Логіка була така: поховати Патріарха Володимира необхідно на світському кладовищі, як світську людину, і тим самим викреслити його як Патріарха з історії, а разом з ним і всю нашу Церкву. Це планувалося десь у темних закутках вищих ешелонів влади і, впевнений, не без допомоги з-за кордону. Всю правду узнають тільки наші нащадки.

Президент,(кучма) мабуть, забув, як за добу до похорону Патріарха Володимира в присутності одного із керівників парламенту (ми троє були тоді в одному з будинків Кабміну на похоронах міністра Готовчиця) дав однозначну команду ні в якому разі не допустити похорону Патріарха Володимира на території Софійського собору. Це тепер Адміністрація Президента та й він сам заграють з обома УПЦ. А тоді, влітку 1995 року, УПЦ Київського Патріархату була в немилості в Адміністрації Президента. Леонід Кравчук ще був опозиційним політиком" (Гудзик К. Могилу Патріарха перетворено на символ розбрату // День, 25.09.1999).

Error

Anonymous comments are disabled in this journal

default userpic

Your reply will be screened

Your IP address will be recorded