abramshlimazl

Українці-венеди і Троя

 Трою збудували українці-гети у 3 тисячолітті до н. е. на скелястій горі заввишки 50 м. Там був величавий храм богині Афіни, куди приходили на поклоніння всі навколишні народи. Троя мала великий торговельний флот і контролювала постачання збіжжя, риби, меду та інших товарів з України через протоку Дарданелли. 

 Біду заколотила Асирія, яка намовила бідних греків-данайців і фригійців та інших заволодіти Троєю. На боці троянців були гетити, єгиптяни і касити з Вавилоном.

 Йордан: “Учасником Троянської війни був король українців-гетів Телеф, син Геркулеса й Авги. Він – володар Мезії (область в Болгарії), воював з данайцями, які на шляху до Трої спустошували країну. Телеф убив вождя греків Терсандра. По Телефу трон успадкував його син Евріпіл, народжений від сестри Пріама, царя фригійців. Через кохання до Касандри Евріпіл брав участь у Троянській війні, привівши на допомогу троянцям військо мезійців, однак сам загинув у битві”. 

 Ця війна тривала з перервами 40 літ. Облога Трої затягнулася на 10 р. Тоді данайці за порадою свого царя Одіссея зробили велетенського коня, присвяченого богині Афіні. Троянці подумали, що це кінець війни і на радощах втягнули коня до міста. Почалася весела забава, а в той час греки повилазили з коня, відкрили брами міста, впустили інших данайців і вирізали всіх жителів. Це сталося 1184 р. до н. е. Звідси й приказка: “бережись данайців, навіть коли вони приносять дари”.

. Йордан: “Біля лівого боку Карпатських гір на величезних просторах живе численний народ венедів. І хоча їхні назви змінюються залежно від різних родів і місць проживання, переважно вони все ж звуться склавини й анти”. Античні автори до 6 ст. н. е. називали українців венедами, а Карпати – Венедськими горами.  Венеди прибули на допомогу троянцям, але зазнали поразки. Після цього біженці з Трої та венеди облаштувалася в північній Італії. Саме від них і пішла назва міста Венеція, бо їхній князь був Веней.

 Греки не знали букви в, а тому писали Еней. Його нащадки разом з українцями-гетитами, які теж тоді прибули до Італії, заснували Рим 753 р. до н. е. і були там королями аж поки латини-римляни не прогнали їх 509 р. до н. е.

Error

Anonymous comments are disabled in this journal

default userpic

Your reply will be screened

Your IP address will be recorded