abramshlimazl

Українці-пеласги-лелеки

 З 7 по 3 тисячоліття до н. е. в Україні проживало десять окремих племінних груп, які тут були з незнаних часів.

 Відомий український мовознавець, етнограф та історик Омелян Партицький (1840-1899) тлумачить слово пеласги як “діти Бога світла”. Один з їхніх царів називався Малей. 

Гомер прославив їх як “божественних пеласгів”.  Починаючи з 3 тисячоліття до н. е. в Україні існувала розвинута писемність принаймні семи абеток, а серед них перша у світі буквено-звукова абетка трипільців. 

Цю писемність і високу культуру українці принесли на Балкани і Апеніни за тисячу літ перед появою там греків і римлян.  У 3 тисячолітті до н. е. пеласги заселили сучасну Грецію, а в 13 ст. до н. е. під натиском греків з території Енеїди почали переселятися у Палестину та в Італію. Вони заселили півострів Афон та інші п’ять міст. 

 Грецький історик та географ Страбон (63 до н. е. – 19 н. е.) навчався п’ять років в Олександрії, де була найбільша бібліотека світу. Згодом жив у Римі, а в останні роки життя був державним радником королеви Понту. 

 Страбон: “Пеласги були союзниками троянців, а не народами з протилежного берега, як це відобразив Гомер. Щодо пеласгів, то майже всі згідні з тим, що це давнє плем’я, яке поширилось по всій Греції і переважно серед еолійців у Фессалії. Ефор говорить, що пеласги – первісні аркадяни, які, обравши військовий спосіб життя і навернувши до нього багато інших народів, передали їм свою назву. Вони зажили гучної слави у греків і взагалі у всіх, до кого лишень коли-небудь потрапляли. Вони й справді мали поселення на Кіпрі, як каже Гомер “богосвітлі пеласги – списоносці”. 

 Оскільки вони постійно блукали і, як птахи, відвідували різні місця, куди тільки не приводив їх випадок, то жителі Аттики і називали їх пеласгами (лелегами)”. Рухаючись на схід, пеласги побудували Афіни ще до приходу туди греків. У них була священна стіна Пеларгікон із зображенням лелек – символу пеласгів. 

 Святий Єронім, Вчитель і Отець Церкви (347-420): “Пеласги досягли великої могутности, а відтак швидко занепали, головним чином під час переселень в Азію еолян та іонян. Вони багато мандрували і були схильні до переселень”. . За 60 р. до зруйнування Трої у 1184 р. до н. е. Евандр та аркадські пеласги привезли в Італію свій алфавіт і запровадили там писемність. Це підтвердив грецький історик Діодор Сицилійський (90-30 до н. е.) та інші античні автори, називаючи цей алфавіт пеласгічним. 

 Українські імена Василь, Борис, Сидір, Варвара, Палажка, Параска, Уляна, Ксенія та інші вважаються грецькими і римськими. Але ці імена були в нас ще за тисячу років до заснування Греції та Риму. Ім’я Палажка означає пеласгська жінка, Сидір – дарунок, Варвара – іноземка, Уляна – кучерява, Ксенія – освічена, у всьому зразкова.

Error

Anonymous comments are disabled in this journal

default userpic

Your reply will be screened

Your IP address will be recorded