abramshlimazl

справжня демократія

В Стародавніх Афінах за демократії жоден магістрат не мав права покинути свою посаду без звіту. По кожній посадовій особі було окреме рішення .
Гідно виконав свої обов'язки – вільний і тепер можеш займатися власними справами або «відмінно виконав свої обов'язки, нагородити золотим вінком та овацією в театрі Діоніса».

Але могла бути і інша постанова - погано виконав свої обов'язки і завдав полісу шкоди.
Існувала так звана комісія десяти логістів, яка перевіряла витрати всіх посадових осіб, а потім писала звіт і виставляла його для загального огляду. Причому враховувалося не тільки нераціональне використання грошей, але і ті дії, які призвели до збитку поліс.

В цьому випадку посадова особа повинна була внести таку ж саму суму, після чого оголошувалося, що вона може бути вільною. Якщо посадову особу викривали в тому, що вона використовувала гроші поліса для особистих цілей, вона повинна була внести в скарбницю суму, в десять разів більшу. І після цього теж була вільна.

Якщо посадова особа не вносила таку суму протягом певного терміну, сума подвоювалася, потім ще раз подвоювалася, а потім садили до в'язниці. Причому це не було покаранням через суд – у в'язниці тримали до тих пір, поки знайомі чи родичі не вносили зазначену суму

Error

Anonymous comments are disabled in this journal

default userpic

Your reply will be screened

Your IP address will be recorded