abramshlimazl

Порошенко+Медведчук =Путін

Тепер, коли емоції з приводу матеріалу Бігуса про Медведчука трохи вщухли, спробую проаналізувати його в суто прикладному контексті. 

Перше і найголовніше: Медведчук набув суб‘єктності в 2014-му році завдяки двом людям - Путіну та Порошенку. Жодна Меркель до цього відношення не має, про що казав мені в «Антиподах» екс-міністр закордонних справ Клімкін майже рік тому. Ба більше, з запису можна зробити висновок, що з Порошенком Медведчук спілкувався набагато частіше та тісніше, ніж зі своїм кумом, чинив вплив в інтересах окупанта, схиляв до ухвалення рішень. Епізод з написаним у Кремлі і згодом ухваленими ВР законопроектом - максимально огидний факт і злочин проти держави. 

Друге: Медведчука цікавив лише заробіток на війні, який він отримував завдяки двом потужним «кришам» як у РФ, так і в Україні. Він постійно дистанціюється в розмовах від України і це дуже важливий доказ його умислу. Якщо хтось досі вірить, що Медведчук виконував суто політичну місію, то якого біса він вирішував питання про газ, про постачання електроенергії та води в Крим, контролював переміщення готівки, допомагав Ахметову? 

Третє: Порошенко всіляко сприяв бізнесу Медведчука на окупованих територіях, хоча публічно завжди відмежовувався від нього, себто брехав. А залучення підконтрольного на той час Кононенку «Центренерго» до закупівлі вугілля на окупованих територій може свідчити про персональний фінансовий мотив ПП. До речі брехав не лише Порошенко, а й Медведчук, який публічно таврував «націоналістів», кулуарно заробляючи за їхньої підтримки мільярди.  

Четверте: тепер зрозуміло, звідки з‘явилися всі ці зони вільної торгівлі, амністії та інші незрозумілі преференції для колаборантів. Під впливом Медведчука Порошенко йшов на завідомо невигідні для України кроки і він має це пояснити публічно та відповісти за це.

П‘яте: як ми бачимо, викинути Медведчука зі схеми виявилося дуже просто. Причому, це жодним чином не вплинуло, скажімо, на звільнення полонених та заручників. Виникає питання: навіщо 5 років було користуватися його «послугами», надавши йому безпрецедентні повноваження для збагачення та впливу?

Поки що все. Чекаю на нові епізоди розслідування Бігуса і, відповідно, на нові епізоди в кримінальному провадженні стосовно Медведчука.

Сергій Іванов

Error

Anonymous comments are disabled in this journal

default userpic

Your reply will be screened

Your IP address will be recorded