abramshlimazl (abramshlimazl) wrote,
abramshlimazl
abramshlimazl

Настав час конструктивної роботи, більш небезпечної для діючої системи.

Я вважаю, що масові акції протесту мають сенс лише дуже епізодично, лише для того, щоб час від часу засвідчувати свою незгоду, своє бажання щось змінювати, щоб ідентифікувати потенційних однодумців, щоб приблизно хоча б уявляти кількість людей, які незадоволені існуючим станом життя, які хочуть щось робити.
От для того час від часу потрібні такі масові акції. Їх можна по-різному називати – мітингами, народними віче, маршами, пікетуваннями – залежить від масштабів та місця проведення. Усе це має організаційно-показовий сенс, можливо, ще як концентрація сили, щоб один від одного підзарядитись енергетично і емоційно.
Але в такому вигляді, в якому був останній Майдан, з довготривалим стоянням на одному місці, мені здається, ми це вже переросли.
Настав час конструктивної роботи, більш небезпечної для діючої системи. Якщо ми хочемо зламати одну систему, потрібно створити іншу.
А просто акції протесту, хаотичні, емоційні, якими б вони не були правильними за своїм посилом, не є системними. І, на жаль, наш останній Майдан 2013-2014 років теж не став системним.
Він зав’язав багато вузликів, познайомив багатьох людей, перевірив багатьох людей на ділі.
Але тієї системи, про яку я мріяв, не було створено. Адже на Майдані я неодноразово казав, що для мене перемогою Майдану можна буде назвати не усунення Януковича від влади, а утворення нової суспільної платформи, нового фундаменту для майбутньої країни.
Якщо ми говоримо про стратегічну перемогу
. Тому що усунення від влади Януковича – це тактична перемога, якою вчергове скористалися зовсім не ті люди, які мали би цим скористатися.


Tags: Україна
Subscribe

 • нащо українцям європідараси???

  Ультиматум із Брюсселя: навіщо Єврокомісія лякає Польщу санкціями Євросоюз погрожує Варшаві фінансовими санкціями – до такого кроку Брюссель…

 • ковидобєсіє. Єпідоризм

  Чому цей "новий порядок" буде коректно називати ковідним епідеміологічним тероризмом (епідоризмом)? – запитує письменник Олександр Розов.…

 • жидівська мафія знищує українців

  Пристрасне бажання влади урізати по максимуму і без того недостатні витрати на субсидування комунальних послуг вилилося в жалюгідну метушливість в…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments